Tarsus İdman Yurdu Spor Başkan Vekili | 06 Nisan 2017

Nevzat Çetin

   BASIN AÇIKLAMASI

 

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkan Vekili Nevzat Çetin sakatlıkları bulunan futbolcuların durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Yılmaz Can Taşkıran , Alper Yener,Muzaffer Özcanlı,Fırat Hekimoğlu ve Kaleci Yaşar Memişoğullarından'ın sağlık durumu hakkında açıklama yapan Kulüp Başkan Vekili Nevzat Çetin '' Sakaryapspor maçının 16.Dakikasında Sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Yılmaz Can Taşkıran'ın yapılan detaylı muayenesinin ardından alınan doktor raporlarına göre,  Yan İç Çapraz Bağlarının koptuğu ve sezonu kapattığı, Alper Yener'in fıtık teşhisi (Pupis) dolayısı ile ameliyat edildiği ve sezonu kapattığı , Muzaffer Özcanlı'nın Ağır grip Tanısıyla tedavisinin sürdüğü, Fırat Hekimoğlu'nun Sakaryaspor maçında aldığı darbeler sonrası ağrıları olduğu, Kaleci Yaşar'ın ise yine Sakaryaspor maçında ayağından aldığı darbe sonrası ayak tarak kemiğinde zedelenme olduğu kulüp doktorumuz sayın Mücahit Emin Polat tarafından beyan edildi.''dedi.

Hafif sakatlıklıkları bulunan oyuncuların Darca Gençler Birliği ile oynanacak olan maça yetiştirilmesi için çaba gösterildiğini vurgulayan Nevzat Çetin '' Kaptan Fırat ve Muzaffer'i Darıca ile oynayacağımız maça yetiştirmeye gayret ediyoruz. Yine Kalecimiz Yaşar'ın durumu da maç günü belli olacak'' Sakatlıklar bu sezon canımızı çok yaktı. Umarız en erken sürede iyileşir ve aramızda olurlar.''ifadelerini kullandı.

3.Lig 3.grupta mücadele eden takımın Play-off şansını sürdürmesi için geride kalan 4 maçında kazanılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Vekili Nevzat Çetin '' Biz geride kalan 4 maçı almak için sahaya çıkacağız ve rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz,''dedi.

Payas maçında seyircisiz oynama cezasını çektiklerini de aktaran Nevzat Çetin '' Cefakar , Vefakar taraftarlarımız sağ olsunlar bizleri ne olursa olsun yalnız bırakmadılar. Şimdi geride kalan maçlarımızda da onları yanımızda görmek istiyoruz. Hedefimiz 4'te 4 ve 12 puan. Tüm Tarsus halkını kalan maçlarda takımı desteklemek üzere tribüne bekliyoruz''dedi.