Basın Açıklaması | 24 Ağustos 2018

Sosyal Medyada kulübümüzün takım çalışmalarını taraftardan sakladığı yönünde yapılan eleştiriye açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Geçtiğimiz sezon bir firma ile yapılan sözleşme gereği; sözleşmenin bir kısmı ŞUBAT 2018 tarihinde Fesh edilmesine rağmen firma kulübümüze sözlü olarak 39.000,00Türk Lirası iş yaptığı bu işin ( Canlı Yayın ve Takipçi Satın alma)işi olduğunu beyan etmiştir.

Mayıs ayına kadar görev yaptığını belirterek 23.488,00Türk Lirası Faturalandırmış Yönetim boşluğu var muhatap bulamıyorum diyerek kulübü icraya vermiştir. Kongre olmadığı için yetkili olan duyarlı eski yöneticilerin zamanında itirazı hukuki süreç başlatılmıştır.

Göreve gelir gelmez konuyu çözmek isteyen yönetimimiz yaptığı incelemede firmaya 14.000,00Türk Lirası ödendiğini firmada eski yöneticiye ait 3.000,00Türk Lirası cep telefonu kulübümüzün zimmetli malzemelerinin bulunduğunu tespit etmiş, firma yetkilisi ile görüşme talebinde bulunulmuştur. Firma yetkilisi ile Birkaç yönetici huzurunda yapılan görüşmede icra takibinde olan 29.000,00Türk Lirası alacağına karşılık kulübümüz haksız bir talep olduğunu söyleyerek 12.000,00Türk Lirası ödeyelim dava devam etmesin önerisi yapılmış kendisi’de 20.000,00Türk Lirası talep etmiştir. Kendisindeki malzemelerinde dava sonuçlana kadar hapsedeceğini söylemiştir.

Kulübümüzün Sosyal Medya danışmalığı adı altında ayırdığı bir bütçe yoktur. Sponsor olup yardımcı olmak isteyenlerle görüşmeye hazırız.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu kiriz döneminde bedel ödeyip takipçi (Facebook Begeni )satın almayı düşünmüyoruz. Takımımızla ilgili tüm çalışmalar ve bilgiler resmi internet sitemizde Yeni Facebook sayfamızdan yayınlamaktadır.(Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü bu facebook sayfamız)saygılarımızla.

 

 

 

Saygılarımla

Hakan Canan CAN

TARSUS İDMANYURDU BASIN SÖZCÜSÜ