Basın Bülteni | 14 Haziran 2019

Eyüphan Eyüboğlu Kulüp Başkanı

BASIN BÜLTENİ

<< Spor Kamuoyunu Bilgilendirmek >>

              Başkan ve Yönetim Kurulu olarak Bir sezon daha görev süremiz olmasına rağmen İlimiz ve Şehrimizin tek Profesyonel takımı Tarsus İdman Yurdu’nun daha başarılı üst liglerde olması adına Belediye Başkanın desteklemesi düşüncesiyle olağan üstü kongre kararı aldık.

              Dün yapılan kongrede değerli Genel Kurul delegelerinin isteği ve destekleri ile Seçim maddesi gündemden çıkarılmıştır. Çıkarılma sebebi Tarsus Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan’ın şehrimiz dışından takıma talip olan bir iş adamının araştırılma sürecinin uzaması ve kabul görülmeyip verilmemesindendir.

              Bu sürecin uzaması şehrimizde oluşacak yönetimi geciktirmiştir. Bizde yönetim olarak güçlü ve Tarsus Belediye destekli bir yönetim oluşması için böyle bir süreci sağladık. Bu arada yönetime devam etme gibi bir anlayışımız yoktur. Sadece içimizden yönetimde görev alacak arkadaşlar olabilir. Tecrübelerinden faydanılması takıma katkı sağlar. Bizlere de talep olması durumunda her zaman olduğu gibi takıma destek vermek görevimizdir.

              Yasal süreç içinde seçimli genel kurul kararı alıp yeni oluşacak yönetime görevimizi devredeceğiz. Belediye Başkanının görevlendireceği ve yönetime gelecek acil bir transfer komitesi kurulması gerekmektedir. Transferin gecikmemesi yapılacak genel kurula en az 15 gün süre olması sıkıntı yaratabilir. Biz yönetim olarak; geçen sezon bizlerin kulübe girmesini engellenmek yetki verilmesinin sorun yapılması gibi anlayışı olmadan komitenin yapacağı sözleşmeleri her türlü desteğin vereceğimizin herkesin bilmesini isteriz.

              Genel Kurulun düzenli yapılmasını sağlayan Tüm Emniyet mensuplarımıza oturumu yöneten Divan’a, değerli Delegeler, Katılımcılara, taraftarlarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ederiz.