Basın Bülteni | 14 Haziran 2019

Eyüphan Eyüboğlu Kulüp Başkanı

BASIN BÜLTENİ

Yeni Oluşacak Yönetimimiz ve Belediye Başkanı Acil Çözüme Kavuşturulması gereken Konular.

 

              Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan ödeme Planı içerisinde verilen senetlerin günü yaklaşmakta olup bu ay oyunculara mutlaka ödeme yapılması;

              3.Ayına giren Personel maaşlarının bir kısmının ödenmesi;

              Kulübümüz Eksik olan Kulüp Lisanslama ve Fiar Play UEFA kırıterlerine girme sürecinde istenilen evraklar tamamlanıp gönderilmiştir. İnceleme sonucu görülen eksiklikler olursa Kulübümüze bildirilecektir. Bu süreç takip edilmektedir.

              Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan B.Kocamaz Stadının çim yenilenmesi sürecinde merkezi sulama sistemi çalışmamaktadır. Saha Tek fıskiye ile sulamaktadır. Yüklenici firma alacağını alamadığından dolayı sistemi yapmamıştır. Geçen sezon birçok amatör kulübün sahasını kullanarak idman yapan takımımıza bu sezon mutlaka sahasını yapmak gerekmektedir.

              Futbol Federasyonu tesis yardımı kapsamında takımımıza 110.000,00TL sezon içerisinde yardımda bulunmuştur. Dün yapılan denetimde çimin kötüye gittiğini ve tedbir alınması gerektiğini belirtmişler ve uyarı yapmışlardır.

              Mevcut takımın en az 12,13 oyuncusunun kalması iskeletin bozulmaması için giden Teknik Heyetin sözlü vermiş olduğu rapor doğrultusunda Transfer komitesi acil görüşme yapması gerekmektedir.

              Altyapının Kullandığı 27 Aralık stadı saha zemin çalışması acilen yapılması gerekmektedir. Mevcut altyapı tesislerinde kötü saha koşullarından oyuncu kazanılması çok mümkün görülmemektedir. Acil olarak bu konuya el atılması gerekmektedir.